www.kiskunfelegyhaza.ewk.hu

friss félegyházi hírek

A Kárpát-medence klímavédelméről tanácskoznak Félegyházán

2010.05.27. 19:30

A Kárpát-medence klímavédelméről rendeznek konferenciát május 28-án, pénteken a városháza dísztermében. A tanácskozáson jeles szakértők szólnak A Kárpát medence éghajlati, ökológiai változásairól, a klímavédelemmel kapcsolatos teendőkről.

Az éghajlatváltozás a XXI. Század egyik legnagyobb kihívása állítja a klímavédelmi konferencia szervezője, Kelemen József a Közép-Európa Klub főtitkára. A hazai és a nemzetközi tudományos vizsgálatok alapján valószínűsíthető, hogy az éghajlat változásának jelentős környezeti és gazdasági következményei lesznek. A hatékony cselekvési programok kialakításához és megvalósításához pedig elengedhetetlen a lokális és regionális együttműködés.
A délelőtt tíz órakor kezdődő konferencia nyitott. A szervezők szívesen fogadnak mindenkit aki érdeklődik a téma iránt.
A konferencia résztvevői és előadói szombaton a Kiskunsági Nemzeti Parkban folytatják a munkát.

Asztali nézet